Araç Filomuz

Belediyemize ait araç cetveli aşağıya çıkarılmıştır.

1 – Minibüs – Ford 2010 – Faal
2 – Traktör – Massey Ferguson 2012 – Faal
3 – Arazöz – Ford 2015 – Faal
4 – Çöp Kamyonu – Ford 2015 – Faal
5 – Ambulans – Fıat 2007 – Faal
6 – Vidanjör – Ford 2015 – Faal
7 – Kepçe – MST 2015 – Faal
8 – Çöp Kamyonu – Atlas 2014 – Faal
9 – Çöp Kamyonu – Isuzu 2012 – Faal
10 – Süpürge Aracı – Ford 2016 – Faal
11 – İtfaiye Aracı – Mercedes-2006 – Faal
12 – Kamyonet – 2016 – Faal
13 – Cenaze Taşıma Aracı – 2014 – Faal
14 – Damperli Kamyon – Ford 2016 – Faal

Yukarıda tabloda yazılı araçlarımızın periyodik Bakım ve onarımları yapılmaktadır.

1 – ULAŞTIRMA HİZMETLERİ:

Ulaştırma hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 Adet Minibüsümüz mevcut olup, Tillo Siirt arası toplu taşımacılıkta günde 4 sefer yaparak halkımıza hizmet vermektedir. Ulaştırma hizmetleri için 1 personelimiz görevlendirilmiştir.

2 – TEMİZLİK, SU, KANALİZASYON:

a) TEMİZLİK: İlçemizin temizliği için 1 Adet traktör ve 3 Adet Çöp Kamyonu ile birlikte 3 personel görevlendirilmiş olup,her gün ilçemizin çöpleri temizlenmekte ve düzenli olarak dökülmektedir. İlçemizdeki çöp bidonlarının bulundukları noktalar gözden geçirilmiş, görülen eksiklikler tamamlanmıştır.

b) SU İŞLERİ: Su işlerinde 2 personelimiz görevlendirilmiş olup, ilçemize su Belediyemize ait 2 depodan pompalanmakta ve her gün ilçemize su verilmektedir. Su pompaj motorlarının bakımları düzenli olarak yapılmakta muhtelif bakım ve onarım yapılmıştır. Zaman zaman su isale hattımızda patlaklar oluşmakta ve anında müdahale edilmektedir. İsale hattımızın eski olmasından dolayı Çürümüş borular değiştirilmektedir. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde su pompalanmakta ayrıca sağlık açısından depolarımız düzenli bir şekilde otomatik olarak klorlanmaktadır. Ayrıca DSİ tarafından yapılan Arıtma tesisi ve yenin su isale şebekesi faaliyete geçmiştir. Şu ana kadar Halkımız su ile ilgili herhangi bir şikayeti olmamıştır. Belediyemiz tarafından Siirt’e bağlı Bağtepe Mahallesi ve İlçemize bağlı Dereyamaç ,İkizbağlar ve Çınarlısu köylerine su verilmekte düzenli su verilmesi için gerekli çalışmalar yapılmıştır. İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından İçme suyu projeleri tamamlanmış ve ihale aşamasına getirilmiştir. Hedefimiz 2016 yılında İçme suyu projelerinin tamamlanması ve İlçemizin sağlıklı bir altyapıya kavuşturulmasıdır.

c) KANALİZASYON: Kanalizasyon işleri için 1 Adet Vidanjör ve 1 Adet Arazöz ve 2 personelimiz görevlendirilmiştir. İlçemizin kanalizasyon şebekesi eski olduğundan dolayı 2016 yılı içinde ilçemizin muhtelif yerlerinde defalarca patlaklar oluşmuş, aynı anda halkımıza rahatsızlık vermemesi için anında müdahale edilmiş ve kapatılmıştır. ilçemiz kanalizasyonunun eski ve yetersiz olması ve Belediyemizin maddi imkanlarının yetersiz olması sebebiyle, İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından Kanalizasyon Projesi, şehiriçi içmesuyu projesi ve Yağmur suyu projeleri ihale edilmiş ve uygulama projelerine başlanmıştır. Hedefimiz 2017 yılında Kanalizasyon, içmesuyu ve Yağmur suyu projelerinin tamamlanması ve İlçemizin sağlıklı bir altyapıya kavuşturulmasıdır.